włoska restauracja Kraków centrum

Autentyczna włoska restauracja – jakie powinna mieć cechy

Włoskie restauracje to w Polsce najpopularniejszy typ restauracji. Cenimy włoskie jedzenie gdyż jest smaczne, treściwe i nie jest drogie. Oczywiście najczęściej decydujemy się na pizzę. Bardziej zaznajomieni z kuchnią włoską goście degustują mniej znane dania obiadowe – canelloni, polentę i włoskie zupy minestrone.
Szukając dobrej włoskiej restauracji należy zwrócić uwagę na kilka elementów: jak wiele półproduktów naprawdę jest sprowadzanych z Włoch, czy w karcie można znaleźć też mniej popularne włoskie dania, czy karta win, zawiera typowo włoskie wina. Włoskie potrawy to duża różnorodność i potrawy z wielu części kraju. W mistrzowskiej restauracji poczujemy prawdziwy klimat Włoch.

Kuchnia włoska nie jest skomplikowana, ale to nie znaczy, że że nie jest pyszna Z czystym sumieniem można uznać, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni w Europie .

Wykwintne wino włoskie

Żadna restauracja włoska, która aspiruje do tytułu bycia eleganckim miejscem na kulinarnej mapie miasta, nie może ignorować trunków. Kolacja na włoską modę koniecznie powinien zawierać też wino. Lampka białego wina to przy włoskim posiłku typowa praktyka. Italian Cuisine Krakow Klasyczne włoskie wina to zdecydowanie montepulciano d’abruzzo z Abruzji, kalabryjskie bivongi a także pantelleria z Sycylii. Restauracja włoska – o ile naprawdę chce być postrzegana jako prawdziwie włoska, musi posiadać różnorodną kartę win.

Charakterystyczna kuchnia włoska

Mając ochotę poznać fenomen włoskiego gotowania bez cienia wątpliwości trzeba odwiedzić restaurację, która umie przyrządzić nie jedynie placek pizzowy i makarony.
Zobacz film