ćwiczenia mięśnie kegla

Od jakiegoś czasu wiele mówi się o tym, że praktycznie każda kobieta, bez względu od wieku powinna ćwiczyć regularnie mięśnie Kegla. Są to silne mięśnie, jakich zadaniem jest utrzymanie na miejscu narządów wewnętrznych. To właśnie dzięki nim, wolno urodzić dziecko z łatwością oraz mniejszym bólem, jednocześnie nie ryzykując nacięcia krocza. Również po porodzie przydają się silne i wzmocnione mięśnie Kegla, bowiem dzięki nim nie ma kłopotów z nietrzymaniem moczu.

co to są mięśnie kegla

Najczęściej mięśnie Kegla ćwiczą wobec tego kobiety w ciąży i planujące ją. Jeżeli pozostaną one dobrze wzmocnione, znacznie łatwiej jest przejść przez oczywisty poród oraz równocześnie nie odczuwać aż tak silnego bólu. Zdarza się, że do gabinetu fizjoterapeuty trafiają też panie, które rodziły dawno, ale pojawiły się u nich komplikacje z nietrzymaniem moczu, najczęściej wysiłkowym, na skutek:
•    kichnięcia,
•    kaszlnięcia,
•    śmiechu,
•    podnoszenia ciężaru.
Mięśnie Kegla to inaczej mięśnie dna miednicy. Można je z łatwością zlokalizować w czasie próby wstrzymania strumienia moczu. W jaki sposób najlepiej je ćwiczyć? Całe ćwiczenie polega jedynie na napinaniu mięśni oraz ich rozluźnianiu. Najporządniej rozpocząć od pozycji leżącej, niemniej jednak z nieraz można także trenować w innych pozycjach. Wypada napinać mięśnie przez kilka sekund, a później rozluźniać je na dwa razy dłuższy czas.
Niezmiernie istotne jest to, by napinać jedynie mięśnie Kegla, a nie brzuch, lub pośladki. Przed skurczem należy wziąć głęboki wdech i pomału wypuszczać powietrze w trakcie rozluźniania mięśni. Najpoprawniej jest zastosować serię dziesięciu powtórzeń. Takich serii może się wdrożyć około trzech w ciągu dnia. Poprawę wolno odnotować już nawet po sześciu tygodniach, pomimo tego warto ćwiczyć nadal, przynajmniej raz dziennie.
W aptekach oraz punktach sprzedaży można aktualnie nabyć wyjątkowe kulki do ćwiczenia mięśni dna miednicy. Niezwykle wspomagają one cały proces oraz okazuje się, że zapewniają idealne wyniki. Z takimi kulkami również trenuje się na zasadzie kurczenia oraz rozluźniania mięśni.
Panie, jakie regularnie ćwiczą, przyznają że przyniosło to wynik podczas porodu drogami natury oraz znacznie szybciej były one w stanie do siebie dojść. Poza tym, u takich pań z łatwością usuwa się też kłopot nietrzymania moczu. Większość z nich wskazuje, że to właśnie dzięki sprawnym mięśniom Kegla mogą także czerpać poprawniejszą przyjemność ze współżycia. Ma to także realny wpływ na odczucia erotyczne partnera. Takie treningi nie są wysiłkowe i nie absorbują wiele czasu, a wolno je wykonywać dokładnie wszędzie oraz o każdej porze. Środowisko z pewnością nawet się nie zorientuje.