angielski pomoce

Efektywne wsparcie nauki języka angielskiego dla maluchów
Nikomu nie trzeba tłumaczyć, jak znaczący jest język angielski oraz to, aby dziecko mogło jak najwcześniej uczyć się go w sposób efektywny. Powstały już ogromne tomy publikacji i poradników wskazujących na to, jakim sposobem można wspierać własne dziecko w zmaganiach się z obcym językiem. W tym miejscu próbujemy zebrać w pigułce jedne z najważniejszych narzędzi, jakie okazały się skuteczne w nauce języka angielskiego w większości przypadków.

Easter vocabulary

Aktywna nauka języka angielskiego – w jaki sposób wspomóc potomka?
Najważniejsze w nauce języka angielskiego w okresie dzieciństwa jest zjednoczenie jej z zabawą. To daje optymalne wyniki, zwłaszcza wtedy, kiedy taka nauka jest wspomagana przez wyśmienitego korepetytora. Właściwego – to znaczy, kochającego nie tylko język angielski, niemniej jednak również dzieci, a do tego umiejącego tę wiedzę i miłość przekazać.
Poza zatrudnieniem korepetytora można wspierać dziecko poprzez zachęcanie go do korzystania z takich porad dydaktycznych jak:
•    Flashcards
•    Książeczki interakcyjne
•    Ćwiczeniówki
Jako rodziciel, jakiemu zależy na wzorowych zdolnościach lingwistycznych dziecka, musisz posiadać też dostępny umysł na ciągłe poszukiwanie pomysłów, wskazówek, pobocznych materiałów, które będą brzdąca inspirować do pogłębiania nauki, odkrywania nowych słówek. Z od czasu do czasu dziecko samo będzie domagało się dodatkowych bodźców, koniec końców pokocha ten drugi język, a owoce tej miłości będą mu pomagać przez całe życie – od zdobywania dobrych stopni w szkolnej ławie, po większe możliwości w kontekście kariery zawodowej.